- Sevgili terk eder dost yanında kalır sevgili emreder dost teselli eder bizde dost nedir bilirmisin son nefesin kesilirse al bu canı senin olsun dostum.

- Düştüğünde yanında olan değil, kalkman için el uzatan dosttur. Unutma, kötü günde katkısı olmayanın, iyi günde hissesi yoktur.

- Dost dedigin ölume giderken nereye diyen değil ne zaman diyendir.

- Deniz derindir durulmaz dostluk ebedidir unutulmaz.

- Fani dünyanın baki padişahı değiliz. Biz parçalanmış gönül hırkalarını yamar dikeriz. Biz dostlarla ağlar dostlarla güleriz. 

- Bin damla umut serpilsin yüreğine bin umut dolsun günlerine. Binbir hayalin gerçek olsun.

- Baharın güneşi bahtına doğsun acılar kederler gönlünden uzak olsun. Tüm güzellikler ve mutluluklar senin olsun. 

- Acıların bir kum tanesi kadar küçük,mutlulkların nisan yağmuru kadar bol olsun. Hayatta bir kere ağlarsan oda mutluluk olsun.Dostum.

- Dost deniz kenarındaki taşlara benzer.Önce tek tek toplarsın sonra birer birer denize atarsın ancak bazılarına kıyamazsın. İşte sen o kıyamadıklarımdansın. 

- Biz kardeş dedigimiz insanlar için ölmeyede gideriz gömmeyede.

- Acıların bir kum tanesi kadar küçük,mutlulkların nisan yağmuru kadar bol olsun.Hayatta bir kere ağlarsan oda mutluluk olsun. Dostum.

- Dost vurulunca değil unutulunca kahrından ölürmüş. Biz dostlarımızı kır çiçekleri gibi avucumuzda değil kurşun yarası gibi yüreğimizde saklarız. 

- Dostluk ağlamaksa, yüreğindeki acıyı paylaşmaksa, üzüldüğünde sıcak bir kucaksa ve dostluk için ateşe atılmaksa, dünya durana, can bedenden çıkana dek sevdiğimsin.

- Dostlar birer yıldıza benzer onları ancak karanlık çökünce farkedersin.

Dostluk Sözleri - En Güzel Dostluk Sözleri - Dostluk Mesajları - En Güzel Dostluk Mesajları - Güzel Dostluk Sözleri - Kısa Dostluk Söz